Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Káznice žije: Ghettofestem začíná léto

Káznice žije: Ghettofestem začíná léto

Minulý víkend káznici rozvibroval Ghettofest a s ním spojená akusticko-hudební instalace Káznice zní. Vedle ní tu návštěvníky překvapila stylová kavárna a relax zóna na nádvoří včetně pískoviště pro děti. Tím to však rozhodně neskončilo. Ghettofestem totiž léto v káznici teprve začíná.

Káznice
16. června 2019 - 11:00

Osmý ročník jedinečného brněnského festivalu proběhl k všestranné spokojenosti. Počasí vyšlo ideálně, technická uzavírka nakonec dění nijak zvlášť nepoznamenala a dav odhadem 4500 návštěvníků se pohodlně rozptýlil do všech lokalit festivalu, takže nedocházelo k tlačenicím.    

Pokud jste byli mezi návštěvníky Ghettofestu, věříme, že se na místo činu budete chít jistě zase vrátit. A jestli jste tam nebyli, zde máte další červnové příležitosti jak si rozšířit své kulturně-prostorové obzory.19. června uvede Ensemble Opera Diversa pásmo tří koncertů Před létem. Konfrontuje v nich rané dílo Leoše Janáčka a jeho Suitu se zralou kompozicí Bély Bartóka a jeho Divertimenta. V české premiéře zazní snad až překvapivě tradiční Tři písně argentinsko-izraelského současného skladatele Osvalda Golijova. Sopranistku Janu Vondrů povede dirigentka Gabriela Tardonová.

25. a 26. června se odehraje v rámci festivalu ProART současné poetické hudební divadlo o životě, lásce a smrti Orten_100_Ohnice: Kde tančí vítr… Multižánrový scénický projekt je věnovaný památce Jiřího Ortena.

29. června do káznice pronikne festival UPROSTŘED. Konkrétně Kabinet múz zde uvede The Experience – zážitek z návštěvy historického místa umocněný koncerty vybraných interpretů aktuální české a slovenské hudební scény. Zahrají Jay Delver, Mayen, Rány těla, Násilník a Mutanti hledaj východisko.

Jihomoravskénovinky.cz informoval Jan Gerych, manažer marketingu, TIC BRNO.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:kaznice.cz)