Svátek má: Anastázie

Regiony

Velikost textu:

Konečná podoba Dominikánského náměstí se již rýsuje

Konečná podoba Dominikánského náměstí se již rýsuje

Vypsání nové architektonicko-výtvarné soutěže na vodní prvek na Dominikánském náměstí před budovou Nové radnice schválili radní města Brna. Fontána bude centrálním prvkem náměstí, jehož rekonstrukce proběhla v roce 2018.

Dominikánské náměstí v Brně.
30. března 2021 - 11:00

Poslední tečkou přeměny Dominikánského náměstí v kultivovaný společenský prostor před sídlem samosprávy je zbudování nového vodního prvku. Zadání soutěže přesně popisuje technické i umělecké nároky na tento prvek, který bude mimo jiné muset chladit své okolí a vzduch vyvoláním efektu vodní mlhy.

Dále musí architekti ve svých návrzích dodržet výškový limit budoucí fontány, aby zapadla do panoramatu náměstí při pohledu z jeho spodní části.


Fontána bude lokalizována do centrálního prostoru mezi čtyři kamenné lavice a čtyři platany. Tento druh stromu velmi rychle roste a mohutní, takže již brzy budou košaté stromy poskytovat stín obyvatelům Brna. V této části náměstí je již také připraveno technické zázemí pro vznik fontány.

Dominikánské náměstí známe také jako bývalý rybí trh. Je tedy možné, že v přenesené podobě se ho dočkáme opět ve znázornění vodního prvku. Lhůta pro podání návrhů končí 30. 6. 2021.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)