Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

KORDIS JMK navyšuje alternativní trasy pro elektronické jízdenky

KORDIS JMK navyšuje alternativní trasy pro elektronické jízdenky

V e-shopu IDS JMK si zákazníci už od zahájení prodeje elektronických jízdenek pro celý kraj v roce 2020 mohou pořídit jízdenky s tzv. alternativními trasami.

Ilustrační foto
12. září 2023 - 11:00

Od 8. září KORDIS JMK seznam alternativních tras znatelně rozšířil s cílem umožnit cestujícím vyhnout se kolonám vznikajícím na jih a sever od Brna.

Zavedení alternativních tras bylo vedeno snahou řešit případy, kdy je možné zejména mezi Brnem a cílovou destinací jet dvěma různými trasami a projeté zóny se přitom liší. S papírovými jízdenkami to nebylo řešitelné. Cestující se museli rozhodnout, kterou z tras budou jezdit častěji. Když potřebovali použít tu druhou, museli si doplatit.

Zavedení elektronických předplatních jízdenek, které jsou navíc levnější než papírové, toto vyřešilo.  A tak už teď mohou cestující například mezi Hodonínem nebo Kyjovem a Brnem využívat jak vlaky, tak autobusy jezdící přes různé zóny. Získali tak mnohem větší flexibilitu při cestování bez nutnosti cokoli připlácet.

S cílem nabídnout cestujícím možnost vyhnout se při cestě do Brna kolonám od jihu i severu přidal KORDIS od 8.9.2023 další alternativní trasy. Pozitiva pocítí nejvíce obyvatelé Mikulova a okolních obcí, kteří mohou do Brna jet nejen autobusem 105, ale i svést se do Šakvic nebo Vranovic a zde přestoupit na rychlé a komfortní vlaky do Brna.Výhodu rovněž získají cestující z oblasti Kunštátska, Letovicka a Olešnicka, kteří budou moci pro cestu do Brna využívat nejen páteřní linku 301, ale budou moci vyzkoušet i krátké svezení autobusem do Letovic, Skalice či Rájce-Jestřebí a odtud komfortní spojení moderními vlaky Moravia do centra Brna.

Třetí oblastí, které se výhody dotknou, budou Jedovnice a dalších obce ležící směrem ke Studnici. Jejich obyvatelé nyní budou moci volit, jestli to Brna pojedou autobusem 201 nebo vlakem přes Blansko.

Alternativní trasy se postupně automaticky nastaví i pro stávající držitele předplatních jízdenek. Při koupi nové jízdenky již budou rovnou automaticky zadány.

Informoval Ing. Květoslav Havlík, Koordinátor Integrovaného dopravní ho systému Jihomoravského kraje.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:kordis)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: