Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Koupaliště Riviéra nabídne návštěvníkům bohatý výběr aktivit

Koupaliště Riviéra nabídne návštěvníkům bohatý výběr aktivit

Přestože už dlouhé roky patří koupaliště Riviéra mezi nejoblíbenější letní odpočinkové destinace Brna, neváhá přicházet stále s dalšími inovacemi.

Brouzdaliště
17. května 2019 - 11:00

Pro letošní sezonu, která bude zahájena v sobotu 25. května, jsou připravena nová opatření usnadňující vstup do areálu i pestrý program animačních aktivit. Změny se dočká také ceník, držitelé čipových hodinek se mohou těšit na dvacetiprocentní slevu na vstup.

Díky loňské rozsáhlé rekonstrukci se areál lemující řeku Svratku v Pisárkách ocitl opět v prvotřídní kondici. Koupaliště pojme necelých osm tisíc návštěvníků a od letoška jim přístup ke svým pověstným bazénům připomínajícím tekoucí řeku výrazně usnadní.

K rychlejšímu odbavení pomohou nově vybudované zděné pokladny 3 a 4 spolu se samoobslužnou pokladnou, kde zákazníkům poslouží automat. Počet míst k zakoupení vstupenek u hlavního vchodu se tak rozrostl na pět, další pokladna bude o víkendech a tropických dnech otevřena na druhé straně areálu. Pro lepší orientaci byla též přidána světelná tabule. Vstupenky budou nově k dispozici rovněž na portálu BrnoID, po jejich vytištění budou moct návštěvníci zamířit rovnou k turniketům a vyhnou se tak případným prostojům ve frontě.

„Věříme, že nová opatření výrazně zkrátí čekací dobu před vstupem do areálu. Společně s opravou koupaliště a přidáním nových atraktivních prvků se tím snažíme zákazníkům pobyt na Riviéře co nejvíc zpříjemnit,“ říká Mgr. Martin Mikš, generální ředitel STAREZ – SPORT.

Letos v areálu nově přibudou dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět párty stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i nabídka občerstvení.

„V minulém roce fungovaly v areálu 4 provozy, letos se rozšíří o stánky se zmrzlinou a palačinkami, pojízdnou kavárnu a stánky s nápoji,“ informuje Mgr. Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.Bohaté vyžití slibuje široká paleta animačních programů, jež budou letošní sezonu na Riviéře provázet. Hned v sobotu 25. května, kdy se koupaliště otevře pro veřejnost, se uskuteční Riviéra běh určený rodinám s dětmi. Od 11 hodin budou účastníci vybíhat na tratě s délkami odstupňovanými podle věku, dokud ve 13.30 nevyrazí vstříc cíli dospělí běžci. Celodenní program doplní vystoupení Adama Mišíka s kapelou. Vstupné do areálu bude po celý den zdarma.

Následovat budou další akce s širokým záběrem od nejrůznějších forem sportování přes tanec a výtvarnou tvorbu až po deskové hry. Program je sestaven tak, aby se při něm pobavili jak ti nejmenší se svými rodinami, tak i senioři.

„Chceme návštěvníkům nabídnout nejen příjemnou lokalitu, ale také pestrý program aktivit, které je zabaví. Tak, aby u nás rádi trávili nejen tropické dny,“ podotýká Mgr. Jaroslav Suchý, radní města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:Markétka Kohoutková)