Svátek má: Pankrác

Regiony

Velikost textu:

Koupaliště v Brně letos využilo přes 170 tisíc návštěvníků

Koupaliště v Brně letos využilo přes 170 tisíc návštěvníků

Další vydařenou sezonu hlásí brněnská koupaliště Riviéra a Zábrdovice, která v letních měsících přilákala dohromady přes 170 tisíc návštěvníků.

Ilustrační foto
29. září 2019 - 11:00

Vytrvalý zájem si obě sportoviště spravovaná společností STAREZ – SPORT a.s. udržují i díky zavádění novinek a pořádání speciálních akcí.

Letní koupaliště Riviéra potvrzuje pozici brněnské jedničky ve svém oboru – jeho branami ve druhé sezoně po rozsáhlé rekonstrukci prošlo 141 244 hostů. Mimořádně úspěšným měsícem byl červen, kdy na Riviéru zamířilo přes 45 tisíc rekreantů, o prázdninách naopak návštěvnost oproti rekordnímu loňsku o něco poklesla.


„Hlavním faktorem bylo bezesporu počasí, jehož výkyvy počet návštěvníků koupaliště velmi ovlivňují. V minulém roce navíc byla Riviéra otevřená po velké rekonstrukci a mnoho lidí zajímalo, jak nově vypadá. Dalším faktorem byla přehrada, na které byl v loňském roce zákaz koupání,“ vysvětluje vedoucí střediska Petr Mihola. „Ovšem i přes výkyvy počasí se letošní sezona velmi povedla,“ zdůrazňuje Mihola.

K většímu pohodlí návštěvníků přispělo navýšení počtu pokladen, jejich jednodušší provoz i příležitost koupit si vstupenku přes internet a vyhnout se tak frontám.

„Příchozí rovněž ocenili provoz automatické pokladny a využití čipových hodinek, které jim umožnily rychlý průchod pokladnou, i možnost využití šatních skříněk na cennosti v areálu koupaliště,“ připomíná Mihola.

Riviéra také letos zavedla popelnice na tříděný odpad a zaměřila se na rozšíření nabídky a zvýšení počtu občerstvovacích stánků.

„Naším cílem je zmenšit tvořící se fronty u občerstvení a uspokojit větší počet návštěvníků,“ přibližuje Mihola.

Kostel sv. Bartoloměje v Divišově skrývá hrobku rodu Šternberků

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí STAREZ-SPORT a.s. Michaela Radimská.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:arch.)