Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Kousek moře malují děti v kohoutovickém podchodu

Kousek moře malují děti v kohoutovickém podchodu

Stěny podchodu na konečné trolejbusu Jírovcova v Brně-Kohoutovicích začali ve spolupráci s výtvarníky ze sdružení Malujeme jinak zdobit malbami s motivy moře žáci ze Základní školy Pavlovská.

Kousek moře v kohoutovickém podchodu
29. listopadu 2017 - 11:00

Kdo se ponoří do kohoutovického podchodu na konečné trolejbusu Jírovcova, ponoří se současně do mořského světa – se záměrem podchod netradičně vymalovat přišla před rokem komise pro informovanost a komunikaci zdejší městské části. Nyní se nápad podařilo realizovat.

„Motiv vymysleli žáci ze Základní školy Pavlovská, se kterými na této akci spolupracujeme. Osmáci a deváťáci pod vedením paní učitelky Terezy Moravové navrhli námět, připravili skici a několik konkrétních nákresů, jak si představují mořský svět – co tam roste, co tam plave a jak to tam žije. Návrhy přenesou na zdi podchodu výtvarníci sdružení Malujeme jinak, kteří mají za sebou řadu zdařilých výtvarných projektů,“ uvedla Helena Sedláčková, členka komise pro informovanost a komunikaci MČ Brno-Kohoutovice.


Moře by v podchodu, který spravují Brněnské komunikace, mělo v plné kráse „začít hučet“ v pátek 1. prosince. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík, mmb)