Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Křesadlo ocení dobrovolníky, kteří věnují svůj čas pomoci ostatním

Křesadlo ocení dobrovolníky, kteří věnují svůj čas pomoci ostatním

Cena Křesadlo byla v loňském roce udělena celkem osmi lidem, a to například za dobrovolnictví, budování komunitního života v obci i za přednášky na školách.

Křesadlo
20. října 2018 - 11:00

Letos tento projekt pokračuje a veřejnost opět může nominovat dobrovolníky pomocí formuláře na webových stránkách www.kresadlo-jmk.cz. Nominační kolo končí 8. listopadu 2018.

Symbolicky poděkovat lidem, kteří nezištně pomáhají postiženým lidem nebo vedou různé neziskové organizace. To je cílem ceny Křesadlo, která upozorňuje na přínos těchto aktivit a zviditelňuje příběhy vzájemné pomoci. Podporuje tak i další lidi v tom, aby se do dobrovolnické činnosti zapojili.

Dobrovolníci mohou být nominováni v sedmi kategoriích (sociální služby a zdravotnictví, vzdělávací a volnočasové aktivity, environmentální aktivity, komunitní dobrovolnictví, humanitární a rozvojová pomoc, dobrovolnictví v kultuře a umění, lidská práva). Následně komise rozhodne o jednotlivých vítězích.

Mezigenerační setkání v SeniorCentru Šanov

V samostatné kategorii Divoká karta o držiteli rozhoduje veřejnost. Slavnostní předání cen pak proběhne v úterý 4. prosince 2018. Akci připravuje město Brno ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Maltézskou pomocí, o. p. s. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:kú)