Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Lidé pomohou určit podobu Brna v roce 2050

Lidé pomohou určit podobu Brna v roce 2050

Od letošního jara do příštího podzimu bude město společně s lidmi hledat odpověď na otázky týkající se Brna v roce 2050.

Ilustrační foto z Brna
13.červen 2017 - 11:00

Jaké bude Brno za 33 let? Co je pro jeho rozvoj a spokojenost jeho obyvatel důležité? Jaké hodnoty a cíle by si mělo město stanovit do roku 2050? Bude v Brně čistý vzduch, dostatek zeleně a pitné vody? Brněnský magistrát začal s přípravou nové strategie Brno 2050, kterou mohou ovlivnit i občané města.

Od letošního jara do příštího podzimu bude město společně s lidmi hledat odpověď na otázky týkající se Brna v roce 2050. Především se zaměří na to, jaké hodnoty a cíle jsou pro další rozvoj a budoucí podobu Brna důležité z pohledu běžných lidí?

Vybírat, doplňovat či připomínkovat chystanou strategii tak Brňané mohou on-line do 31. července 2017 na webových stránkách brno2050.cz , kde naleznou kompletní informace o celém projektu.


„Naším cílem je předat město Brno dalším generacím ve stavu, kdy bude ještě lepším místem pro život, než je dnes. Dali jsme dohromady strategický pohled na tři základní pilíře města –zdroje, kvalitu života a jeho správu. Představili jsme Zprávu o stavu města, která srozumitelně prezentuje data potřebná nejen pro tvorbu nové strategie, a společně s odborníky z tzv. městského ekosystému jsme sestavili návrh vize Brna do roku 2050. Tedy směr, kam by se mělo město pro příští generace ubírat,“ uvedl náměstek primátora pro oblast Smart City Jaroslav Kacer.

Je možné si všechny navrhované hodnoty prohlédnout na infografice, která bude do konce července vystavena v Urban centru na Staré radnici. Vystaveny jsou také obrázky dětí z brněnských škol, které své představy o budoucnosti města ztvárnily v rámci výtvarné soutěže „Sen o Brně“.  Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.mmb)