Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Lidský hyenismus nezná mezí

Lidský hyenismus nezná mezí

Cizí muž oslovil na ulici pětaosmdesátiletého pána, který venčil před jedním bytovým domem ve Znojmě svého psa. Prý mu jeho dcera dluží za přezutí pneumatik deset tisíc korun a on mu má tuto částku zaplatit.

Ilustrační foto
13. ledna 2020 - 11:00
 
Společně vešli do domu, ale host měl čekat na chodbě před otevřenými dveřmi bytu. Starý pán vytáhl obálku s bankovkami a nechal ji ležet v ložnici na nočním stolku. Ještě před samotným předáním peněz odešel do vedlejší místnosti zatelefonovat dceři. Drzý zloděj však na nic nečekal a bez souhlasu majitelů vstoupil do bytu. Obálku, ve které bylo celkem třicet tisíc korun, sebral a ihned utekl. Nezalekl se ani toho, že na posteli ležela nemocná paní, jenž vše viděla, ale neměla sílu mu v tom zabránit.

Případu se nyní policie velmi intenzívně věnuje. Zároveň opět policie připomíná, jak je důležitá obezřetnost a předvídavost. Pán sice správně před předáním údajného dluhu nejprve zatelefonoval dceři, ale měl ještě zavřít dveře do bytu. Zatím neznámý pachatel tak využil důvěřivosti pána a nemohoucnosti jeho ženy, a snadno se zmocnil jejich peněz.


Podle trestního zákoníku pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody.  

Informaci přinesly webové  stránky KŘP Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)