Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Malířská soutěž pro děti a mládež s názvem Čarovné barvy země

Malířská soutěž pro děti a mládež s názvem Čarovné barvy země

Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace Jihomoravského kraje, zajišťuje již několik let prostřednictvím své pobočky Slovanského hradiště v Mikulčicích organizaci Malířské soutěže pro děti a mládež s názvem Čarovné barvy země.

Z plakátu k akci
3. prosince 2017 - 11:00

Projekt je specifický využitím přírodních materiálů, jejichž hlavní složkou jsou jílové hliněné pigmenty - barvy země. Základní materiál pro soutěž dodává firma Picas z Hradčan u Tišnova.

V VII. ročníku, který proběhl ve školním roce 2016/2017 a jehož vítěze ve všech 5 věkových kategoriích již známe, se účastnilo 29 škol, které přihlásily 91 soutěžních malířských děl. Na kolektivní tvorbě se podílelo 330 mladých výtvarníků pod vedením 44 pedagogů.

Soutěžní malířské práce nyní putují po různých místech Jihomoravského kraje i u příhraničních sousedům. Obrazy ze VII. ročníku bylo možno shlédnout nejdříve na Slovanském hradišti v Mikulčicích, poté v Konírně Státního zámku Milotice, v prostorách Základní školy dolnorakouského města Hardegg-Pleissing a Základní školy Znojmo, Mládeže 3.


Výstava v brněnské fakultní nemocnici tvoří výběr 27 soutěžních prací z Brněnska a navštívit ji můžete v prostorách hlavní recepce pacientů - v tzv. Teyschelově nemocniční hale.

Výstava byla otevřena ve středu 29. 11. 2017 za účasti významných hostů, zaměstnanců nemocnice i rodičů a dětí. Kromě proslovů představitelů pořadatele i organizátora výstavy měl u přítomných dětí, které směly opustit svá nemocniční oddělení, největší úspěch hudební doprovod vernisáže. O ten se postarala skupina Kamarádi. Výstava v brněnské dětské nemocnici potrvá do 2. ledna 2018.

Další výstava ze soutěže ČBZ 2017 bude otevřena v lednu v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje a poslední prezentace prací VII. ročníku pak v břeclavské  zámecké galerii.

Malířská soutěž pokračuje VIII. ročníkem, který byl vyhlášen v říjnu. Školy se mohou do soutěže přihlásit nejpozději 14. ledna 2018. Školní kolektivy budou výtvarná díla tvořit na témata týkající se přírody, historie a archeologického výzkumu. Informace a přihlášky jsou na adrese www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice.

Jihomoravskénovinky.cz informoval PhDr. František Synek,vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památky.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)