Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

Masarykova univerzita chce pomoci s očkováním

Masarykova univerzita  chce pomoci  s očkováním

Velmi aktivně diskutuje možnosti, jak pomoci v organizaci a logistice očkování. Dává k dispozici prostorové a technické vybavení univerzity, případně také zázemí a kapacity dobrovolníků a dobrovolnického centra.

Ilustrační foto
9. ledna 2021 - 11:00

Univerzita chce i nadále plnit svoji společenskou roli v odpovědnosti tak, že pomůže společnosti co nejdříve projít očkovacím systémem.

V této chvíli chceme opět českému státu jasně deklarovat, že budeme maximálně spolupracovat v procesu očkování společnosti. Naši studenti a všichni univerzitní pracovníci vnímají velmi vážně současnou epidemickou situaci a pro návrat do běžného života a návrat studentů do prezenční výuky, chceme v nadcházejících týdnech a měsících udělat maximum,“ říká rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Dobrovolnické centrum se již zapojilo do pomoci na všech úrovních – například ve zdravotnictví, školství, výzkumu, v sociální nebo právní oblasti – přes dva tisíce dobrovolníků z řad studentů a zaměstnanců MU i veřejnosti. Aplikaci MUNI POMÁHÁ má ve svých chytrých telefonech nyní staženo již téměř čtyři tisíce lidí, kteří jsou ochotni dobrovolně pomáhat.Za účelem zrychlení procesu očkování MU nevylučuje a chce se podílet i na spolupráci s městem Brnem, Jihomoravským krajem a neziskovými organizacemi, které se do procesu očkování zapojí.

Vzhledem k tomu, že Masarykova univerzita a další české vysoké školy jsou nedílnou a klíčovou součástí českého školství, a že už v podstatě od jara 2019 fungují v online režimu (s variantami hybridních forem výuky), je cílem vedení MU vrátit co nejdříve studenty a pedagogy do poslucháren. Vedení univerzity v čele s rektorem Martinem Barešem považuje očkování za důležité a bude apelovat na všechny své studenty, zaměstnance i veřejnost, aby zvážili možnost očkování a tím dali společnosti šanci vrátit se do běžného režimu.

Jihomoravskenovinky.cz informoval  Mgr. Pavel Žára, M.A., tiskový mluvčí, Masarykova univerzita.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:Masarykova univerzita)