Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Mě jen tak nezaskočíte! Vysázel na místě stotisícovou pokutu

Mě jen tak nezaskočíte! Vysázel na místě stotisícovou pokutu

I v tomto roce dopravní policisté zacílili i na ty nezodpovědné šoféry, kteří se svými přetíženými vozidly ničí jihomoravské silnice. Během několika dnů v celém kraji zkontrolovaly desítky řidičů.

Ilustrační foto
24. ledna 2022 - 11:00

V některých případech byly dokonce automobily těžší i o desítky procent, kdy pak motoristé od silničních kontrol odjížděli s nemalou blokovou pokutou. Další sankce ale čeká i na provozovatele kontrolovaných vozidel u správního orgánu.

Zatím největším rekordmanem se minulou středu na dálnici D2 na Břeclavsku stal zahraniční řidič menší dodávky převážející osobní věci (automobil do 3,5t). Přeplněné užitkové auto bylo totiž přetíženo téměř o dvě tuny nad povolenou mez. Muž na místě zaplatil nejvyšší možnou patnáctitisícovou pokutu.

Doslova připravený pak musel být na úterní kontrolu na vyškovské dálnici D46 další cizinec. Ten totiž se čerstvě vytěženou borovicí odmítl svou soupravu podrobit nízkorychlostnímu vážení. Šofér za přestupek vyfasoval maximální stotisícovou pokutu.


K překvapení policistů ale muž byl zřejmě na tuto možnost dobře připravený. Z peněženky totiž vytáhl pohotově tučnou hotovost, kterou vysokou sankci bez okolků zaplatil. Další jízda mu ale byla i tak samozřejmě zakázána.
(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: PČR JMK)