Svátek má: Soňa

Regiony

Velikost textu:

Merhautova ulice v Brně získá kvalitnější koleje i silnici

Merhautova ulice v Brně získá kvalitnější koleje i silnici

Od 1.března začnou práce na rekonstrukci ulice Merhautova. Opravami projde zejména tramvajová trať, ale i předjízdné pruhy pro automobily.

Merhautova ulice
21. února 2020 - 11:00

Kvůli rekonstrukci tramvajové trati se řidičům Merhautova uzavře. Práce budou rozdělené do tří etap. První z nich je plánovaná na termín od 1. března do 12. dubna. Bude se týkat úseků Provazníkova – Venhudova a Jugoslávská – Sýpka. Rekonstrukce postupně čeká Merhautovu od křižovatky s ulicí Jugoslávskou až po křižovatku s ulicí Provazníkovou.

Tramvajové koleje jsou v této ulici v nevyhovujícím technickém stavu. Rekonstrukce umožní zvýšit oběžní rychlosti vozidel oproti současnému stavu, kdy je rychlost přizpůsobená technickému stavu trati. Provoz tramvají bude tišší a zvýší se komfort pro cestující i jejich bezpečnost. Zkrátka nepřijdou ani řidiči. Součástí prací je i obnova komunikace po stranách kolejí.Při stavbě bude v opravovaném úseku ulice Merhautova zcela vyloučená automobilová doprava. Městská hromadná doprava bude v inkriminovaném úseku vyloučena a pojede objízdnými trasami. Poslední etapa prací by měla být podle plánů dokončená v červnu letošního roku. Bližší informace sledujte na webu Kopemezabrno nebo webu Dopravního podniku města Brna. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:mmb,z.kolařík)