Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Měsíc po tornádu: Rekordní sbírka pomáhá ve zničených obcích

Měsíc po tornádu: Rekordní sbírka pomáhá ve zničených obcích

Po řádění tornáda na jižní Moravě vyhlásila Diecézní charita Brno sbírku a začala organizovat pomoc. Do dne 22. 7. 2021 lidé zaslali do sbírky 329 607 374 korun.

Ilustrační foto
25. července 2021 - 11:00

Celkem 114 770 000korun už Charita rozdělila domácnostem prostřednictvím darovacích smluv. Na celkové koordinaci během uplynulého měsíce intenzivně pracovaly téměř dvě stovky zaměstnanců. Pracovníci Charity pomáhali v zasažených obcích, prováděli šetření v domácnostech nebo poskytovali odbornou psychologickou pomoc. Část charitního týmu se podílela na zajištění sbírky a komunikaci s dobrovolníky i dárci.

„Krátce po katastrofě jsme vyhlásili sbírku na pomoc lidem v oblasti zničené tornádem. Dosud do sbírky lidé zaslali 329 607 374korun. Hned první dny lidé denně věnovali desítky milionů korun a v menší míře přicházejí příspěvky i tři týdny po události. Je to ohromný projev solidarity a hluboké lidské sounáležitosti,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Třetina peněz ze sbírky už pomáhá konkrétním lidem. Celkem 114 770 000 korun již Charita rozdělila pomocí darovacích smluv lidem v postižených oblastech.


Během uplynulého měsíce se na Diecézní charitu Brno obraceli lidé s nabídkou dobrovolnictví nebo materiální pomoci. Aktivně se v průběhu týdnů zapojilo přes 300 dobrovolníků a Charita eviduje více než 255 nabídek materiální podpory. Na telefonickou linku Diecézní charity Brno se jen v první den po katastrofě ozvalo 600 volajících.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: Diecézní charita Brno)