Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Město Brno podpoří sport i nové strážníky

Město Brno podpoří sport i nové strážníky

Zastupitelé na svém zasedání schválili dotace na sport a volnočasové aktivity, příspěvek pro nové zaměstnance městské policie či další postup ve výkupu pozemků pro velký městský okruh.

Jednání zastupitelstva
10.březen 2017 - 11:00

Více než šest set brněnských spolků, organizací, středisek, kluboven a fyzických osob získá peníze na svoji činnost. Zastupitelstvo rozhodlo o přidělení téměř padesáti milionů korun na tyto mládežnické a sportovní volnočasové aktivity.

Podporu více než dva miliony korun přislíbili zastupitelé také základním školám na území města Brna. Její žáci peníze využijí na základní plavecký výcvik, který je součástí tělesné výchovy. Výcvik absolvují žáci dvou po sobě jdoucích ročníků na prvním stupni. V letošním roce se to týká téměř sedmi a půl tisíců žáků.

Šest nových pozic tzv. asistentů prevence kriminality vytvoří Městská policie v Brně, čímž doplní dva stávající. Projekt asistentů prevence kriminality si klade za cíl zaměstnat osoby, které dlouhodobě neměly či nebyly schopné si najít práci.

„Asistenti se zaměří na prevenci kriminality, budou přispívat k ochraně a bezpečnosti, budou dohlížet na dodržování čistoty na veřejných prostranstvích a plnit další dlouhodobé úkoly, jako je například dohled u základních škol či práce s dětmi, mládeží i s celými rodinami,“ uvedl k připravovanému projektu náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

Celkové náklady na projekt budou zhruba 9,3 milionů korun, město se díky dotaci bude podílet pouze pěti procenty, což je 470 tisíc korun.


Městská policie Brno dál rozšiřuje výhody, které nabízí svým zaměstnancům. Noví strážníci nyní získají náborový příspěvek padesát tisíc korun. Uvolnění peněz schválilo zastupitelstvo.

„Prvních pětadvacet tisíc uchazeči dostanou okamžitě poté, co se z nich stanou strážníci. Tedy po tříměsíčním rekvalifikačním kurzu a složení zkoušky odborné způsobilosti. Druhou polovinu vyplatíme hned po podpisu smlouvy na dobu neurčitou,“ objasnil Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno. Výhody pro strážníky se přitom nedávno rozšířily o dva dny indispozičního volna, dále mají nárok na pět týdnů dovolené nebo příspěvek na stravu a penzijní připojištění. Po Brně mohou celý rok cestovat městskou hromadnou dopravou zdarma.

O zákaz pití alkoholu v okolí hypermarketů a supermarketů byla doplněna stávající obecně závazná vyhláška města Brna o zákazu požívání alkoholu na veřejných prostranstvích. Na základě návrhů jednotlivých městských částí byla vyhláška doplněna o další veřejná prostranství, kde bude pití alkoholu zakázáno. Přibyly také akce, na které se naopak zákaz nevztahuje.

Poslední pozemky potřebné ke stavbě velkého městského okruhu v lokalitě Žabovřeská by měly zanedlouho patřit městu. Zastupitelé schválili kupní smlouvu, na základě které město odkoupí posledních deset pozemků od společnosti Login Talk. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:mmb)