Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Město Vyškov si může koupit bývalou zdravotnickou školu

Město Vyškov si může koupit bývalou zdravotnickou školu

Prodej bývalé zdravotnické školy v Dědicích městu Vyškov na svém zasedání schválila Rada Jihomoravského kraje. Vyškov kraji zaplatí za budovu částku 9,46 mil. korun.

Bývalá zdravotnická škola
14. listopadu 2017 - 11:00

Třípodlažní objekt bývalé internátní zdravotnické školy stojící na náměstí Svobody ve Vyškově (Dědicích) je vyklizený a přibližně dva roky nevyužívaný.

Vedení kraje se shodlo na tom, že budovy ve vlastnictví kraje, které nemají v současnosti žádné využití, budou postupně nabídnuty k prodeji. Odkoupit si je mohou třeba právě obce, pokud mají projekty na jejich další smysluplné užívání.

„Na prodej bývalé zdravotnické školy v Dědicích u Vyškova přišla jen jedna nabídka, a to od města Vyškova ve výši 9,46 milionů korun. Je to další objekt, který se nám podařilo prodat. Kraj tak získá finance na rekonstrukce a opravy našich budov, kde sídlí školy nebo jiná fungující zařízení. Problémový je naopak prodej areálu Chrlice, kde jsme již podruhé neobdrželi žádnou nabídku, která by mohla být akceptována. O tomto areálu jednáme i s městem Brnem a dál se ho budeme snažit prodat,“ řekla náměstkyně Taťána Malá.


Rada neschválila prodej areálu bývalého stavebního odborného učiliště v Brně-Chrlicích kvůli výši nabízené ceny. Areál je tvořen sedmi objekty. Nedošlo k prodeji ani pozemku sloužícímu jako sportoviště a rekreační plocha, který je svěřený Masarykově střední škole Letovice. Nabídky byly radou vyhodnoceny jako neakceptovatelné.

Jihomoravskénovinky.cz o rozhodnutí informovala Monika Brindzáková, tisková mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)