Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Mikulčice: I v zimě můžete do muzea!

Mikulčice: I v zimě můžete do muzea!

Hradiště je již sedmým rokem přístupno návštěvníkům také v zimním období, a to v pracovní dny s možností prohlídky expozice II. kostela s průvodcem.

Ilustrační foto
19. ledna 2020 - 11:00

V rámci zimního programového bloku NOVÝ ROK NA MIKULČICKÝCH VALECH, připravili pracovníci památníku doprovodné akce pro veřejnost a edukační pořady pro školy.

V pondělí 20. ledna navštíví hradiště děti základních a mateřských škol, pro které byl připraven speciální výukový program. Jeho součástí je Pohádka o princezně Dobroslavě, seznámení se s obživou Slovanů, se staroslověnským písmem hlaholicí, velkomoravským šperkem, šatnou a zbrojnicí. Pro děti jsou také připraveny tvořivé aktivity, návštěva stálé expozice v pavilonu II a podle počasí procházka po Akropoli s poznáváním zimní přírody.V současné době připravují pracovníci Slovanského hradiště v Mikulčicích, kromě mnoha dalších  programových akcí, především VI. ročník Velkomoravské olympiády. Do nového soutěžního ročníku se přihlásilo 13 škol. Jejich žáci absolvovali školní kolo a vítězové postoupili do kola finálového, které se uskuteční v pátek 28. února 2020 na hradišti v Mikulčicích. Náplní tohoto dne budou nejen soutěžní klání ve dvou věkových kategoriích, ale také vzdělávací a zábavné aktivity pro účastníky a na závěr slavnostní vyhlášení vítězů s kulturním programem. Tentýž den se uskuteční podvečerní program Norturno pod věží.


Nová 60. návštěvní sezóna začíná 21. března 2020 a první souhrnné informace o doprovodných kulturních akcích naleznete koncem ledna na webových stránkách.

„K návštěvě hradiště i uvedených akcí během celého roku 2020, v němž si připomínáme 60. výročí zahájení provázení na hradišti Mikulčice – Valy, srdečně zvou pracovníci památníku," láká PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památky.

(red,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)