Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Místo Dne otevřených dveří radnice jen venkovní výstava

Místo Dne otevřených dveří radnice jen venkovní výstava

Jako každý rok se i letos, již podeváté, měl 17. listopadu konat Den otevřených dveří radnice s bohatým doprovodným programem, který měl být věnován oslavám 300 let pivovaru ve Znojmě.

Znojmo
14. listopadu 2020 - 11:00

V roce 2020 uplynulo 300 let od založení pivovaru ve Znojmě. Areál pivovaru je svou polohou vstupní branou k rotundě sv. Kateřiny a znojemského hradu a také nejcennějším místem v centru historického města. Významnou roli hraje také fakt, že vaření piva a pivo samotné má i pro takovou vinařskou obec, jakou je Znojmo, velký význam.

Rozvoj areálu pivovaru je také jednou z priorit a zároveň složitých úkolů radnice. Město je majitelem areálu od roku 2010. V roce 2011 nechalo město zpracovat územní studii regenerace areálu pivovaru. Od té doby se také snaží do areálu vrátit život a nalákat sem i soukromé investory, což se postupnými kroky daří. Desítky milionů korun město do areálu samo také investuje.

Výstava pod názvem Minulost, současnost a budoucnost areálu pivovaru ve Znojmě, která bude v ulici Hradní k vidění od poloviny listopadu do poloviny prosince, připomene proto stručně nejen historii pivovaru, ale zejména dění v areálu v posledních deseti letech, kdy je v majetku města. Nechybí ani vhled do vizí a plánů do budoucna.

Každoročně je součástí Dnů otevřených dveří radnice také výstava vítězných obrázků z výtvarné soutěže, která nese letos název „300 let pivovaru ve Znojmě“. I ta se přesune do ulice Hradní. Konat se nebude ani slavnostní předání cen, odměnu dostanou žáci prostřednictvím svých učitelů ve škole, jen co se do ní budou moci vrátit.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojma)