Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Model nového brněnského nádraží míří do Vaňkovky

Model nového brněnského nádraží míří do Vaňkovky

V Galerii Vaňkovka bude od 1. do 11. listopadu k vidění 3D model nového brněnského vlakového nádraží. Návštěvníci obchodního centra si prostřednictvím něj snadno udělají dobrou představu o tom, jak bude nový klíčový železniční uzel vypadat.

Vizualizace
29. října 2023 - 11:00

Návštěvníci Galerie Vaňkovka Brno si budou moci od 1. do 11. listopadu prohlédnout 3D model nového vlakového nádraží. Najdou jej v centrální části nákupního centra pod rotundou.

„Vaňkovka leží v těsné blízkosti současného hlavního nádraží. Lidé ji často procházejí v rámci cesty k vlakovým spojům nebo si zde krátí čas při čekaní na ně. Je tedy symbolické, že si bude moci veřejnost model prohlédnout právě zde,“ uvádí Tomáš Knop, ředitel Galerie Vaňkovka Brno.  

3D model nového brněnského nádraží reprezentuje návrh nizozemských studií Benthem Crouwel Architects a West8, který před dvěma lety uspěl v architektonické soutěži. Samotná replika je zasazena do městské zástavby. Umožňuje tak udělat si dobrou představu o tom, jak se v současnosti zanedbaná čtvrť v okolí Dolního nádraží v budoucnu promění.

Samotná stavba by měla začít v roce 2028 a hotovo by mohlo být o sedm let později.O Galerii Vaňkovka Brno
Galerie Vaňkovka Brno je obchodní centrum v Brně, které bylo otevřeno v roce 2005. Nachází se na místě bývalé továrny, kterou v roce 1865 založil rakousko-uherský podnikatel Friedrich Wannieck. Galerie Vaňkovka Brno patří do portfolia německé společnosti ECE. V současnosti se zde nachází přes 130 obchodních jednotek na prodejní ploše větší než 37 tisíc metrů čtverečních. Průměrně sem denně zavítá téměř 40 tisíc návštěvníků.


(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:KAM Brno)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%