Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Modré zóny se v Brně od srpna rozšíří do tří nových oblastí

Modré zóny se v Brně od srpna rozšíří do tří nových oblastí

Na začátku léta se v okolí Dřevařské, Staňkovy a Botanické objevily modré čáry. Rezidentní parkování tam začne platit od 3. srpna. Oblast 1-15 (Dřevařská) bude v návštěvnické zóně B, v ostatních budou platit pravidla zóny C.

Ilustrační foto
14. července 2020 - 11:00

Nové oblasti se do systému rezidentního parkování začlení 3. srpna. Vodorovné i  svislé dopravní značení v  nich ale lidé mohou vidět už od začátku června. Nově se přidají oblasti 1-15 Dřevařská, 3-01 Staňkova a  3-02 Botanická. Oblast Dřevařská bude spadat do zóny B.

Pro návštěvníky (tedy ty, kteří nemají oprávnění pro rezidenty či abonenty) to znamená, že tu musejí počítat s  celodenní regulací. Celkem 60 minut denně mohou parkovat zdarma, poté zaplatí 30 korun za každou hodinu.

V oblasti Staňkova a Botanická bude pro návštěvníky platit režim zóny C s  výjimkou Štefánikovy, která bude v  zóně B. Parkování zde bude regulováno v době od 17 do 6 hodin ráno. I zde může návštěvník parkovat 60 minut denně zdarma, za každou další hodinu uhradí 20 korun.


V souvislosti se zaváděním nových oblastí se v některých místech mění způsob parkování. Například v  jednosměrných ulicích Botanická či Tučkova bude nutné na parkovací místo zacouvat, tedy parkovat kufrem směrem k chodníku. Tento způsob stání zvyšuje bezpečnost provozu, jelikož poskytuje řidičům při vyjíždění lepší výhled na blížící se auta či cyklisty, kufr auta se neotvírá směrem do silnice a rovněž například vystupující děti nemohou tak snadno bez dozoru vběhnout do ulice.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál mmb)