Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Mohou do toho mluvit. Projekt Občanská radnice slouží Brňanům

Mohou do toho mluvit. Projekt Občanská radnice slouží Brňanům

Rada města Brna dnes úspěšně schválila rozpočtová opatření pro realizaci takzvané Občanské radnice. Projekt rozšíří možnosti zapojení občanů do správy města.

Magistrát města Brno
27. července 2021 - 11:00

Magistrát města Brna bude současně využívat program k dotazování Brňanů v důležitých otázkách rozvoje města. „Projekt Participativní rozpočet, který v Brně funguje od roku 2017, přinesl občanům jednoduchou cestu, jak navrhnout konkrétní účel využití části financí města. Pokud by však občané chtěli vedení města navrhnout nápad, který s financemi přímo nesouvisí, byli doposud odkázáni na soukromou korespondenci nebo na vystoupení na zasedání zastupitelstva. Právě to změní projekt Občanské radnice,” říká autor návrhu Tomáš Koláčný.

Hlavními přínosy Občanské radnice jsou zcela nové možnosti předkládat e-Návrhy a e-Ankety. E-Návrhy umožní Brňanům vytvořit podnět, kterým by se měl magistrát města nadále zabývat. Námět bude následně vystaven v online galerii, v jejímž rámci se uskuteční veřejné hlasování. V případě, že návrh získá více jak 10 000 podporujících, bude postoupen Radě města Brna k projednání.

E-Ankety pak poslouží ke zjištění zpětné vazby přímo od obyvatel města. Magistrát nebo jeho jednotlivé odbory se tak budou moci dotázat občanů na jejich názor v strategicky důležitých rozhodnutích.

„Občanská radnice zjednoduší a zefektivní cesty, kterýmimohou Brňané s vedením města komunikovat a tím se podílet na zkvalitňování života ve městě. Projekt takvedení města umožní se na různé problémy podívat očima veřejnosti, což poskytne městu neocenitelnou zpětnou vazbu. Ne nadarmo se totiž říká, že radnice, která s občany nekomunikuje, nemůže dobře fungovat,“ uzavírá náměstek primátorky Koláčný.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)