Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Most v Tetčicích na Brněnsku odborníci doporučili uzavřít

Most v Tetčicích na Brněnsku odborníci doporučili uzavřít

Správa a údržba silnic JMK provedla v minulých dnech mimořádnou prohlídku mostu v Tetčicích, a to na základě technického problému mostního křídla.

Uzavřený most v Tetčicích.
12. května 2022 - 11:00

Odborníci v těchto dnech doporučili most v co nejkratší době uzavřít a přistoupit obratem k provizorní opravě.
„O špatném stavu tohoto mostu jsme věděli, proto jsme také prohlídky mostu dělali pravidelně. Původní záměr byl začít s opravou až v září, včerejší výstup odborné prohlídky vše urychlil. Most zavřeme ještě dnes v odpoledních hodinách a přistoupíme k nejnutnějším opravám,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Ten dále dodal, že most dnes zreviduje projektant, který navrhne stabilizační opravu tak, aby se generální oprava slučovala v září i s rekonstrukcí silnice II/394. Momentálně se přes most jezdí kyvadlově. Navíc samotná stavba byla už na konci dubna předána zhotoviteli stavby, ale v tomto úseku stavební práce neprobíhají, zatím došlo jen na nutné kácení dřevin.


„Most měl být už dávno opraven, poukazovali jsme na nutnost jeho oprav dlouhodobě, bohužel přípravy komplikovalo majetkoprávní vypořádání a pochopitelně nerespektování snížené zatížitelnosti. Od večera se bude jezdit po objížďce, nyní ladíme dopravní značení. Teď bude nutné jezdit z Brna do Ivančic přes Rosice, Zastávku a Kratochvilku,“ uzavřel Hanák.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)