Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Můžete balit. Vlaky RegioJet už jezdí do Chorvatska denně

Můžete balit. Vlaky RegioJet už jezdí do Chorvatska denně

Od pátku, 10.července začaly vlakové spoje RegioJet jezdit z Prahy, Pardubic, Brna a Břeclavi do Chorvatska denně. RegioJet reaguje na extrémně vysokou poptávku.

Vlak do Chorvatska.
11. července 2020 - 11:00

K Jadranu je tak možné vyrazit i například na prodloužený víkend, nebo dokonce na dva dny a jednu noc a užít si koupání v moři s minimálními náklady.

RegioJet v těchto spojích nabídne také více míst na přepravu kol do Rijeky – celkem až 30 míst na jeden vlak. Novinkou jsou také tzv. tiché vozy s lůžkovými kupé pro ty cestující, kteří si chtějí během cesty odpočinout a nechtějí být jakkoli rušeni. Tyto vozy jsou vhodnější i pro cestování například rodin s dětmi.

Právě tzv. tiché vozy přidává RegioJet na základě poznatků z prvních jízd vlakových spojů na trase Praha – Brno – Bratislava – Lublaň – Rijeka a zpět.


O cestování vlaky RegioJet do Chorvatska je velký zájem - od zahájení provozu odjely z České republiky a Slovenska v minulých dnech již čtyři plně vyprodané spoje. Každý spoj má kapacitu 560 cestujících - z nichž přibližně polovina pak pokračuje návaznými autobusy do cca 30 nejpopulárnějších destinací na chorvatském pobřeží. Celkem RegioJet už prodal na letní cestování do Chorvatska přibližně 40 tisíc jízdenek.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí RegioJet)