Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Na Brněnsku bude jezdit další sociální automobil

Na Brněnsku bude jezdit další sociální automobil

Pobytové zařízení Villa Vlaďka v Lelekovicích, spadající pod ústav Betanie – křesťanská pomoc, může nyní využívat nový vůz značky Dacia Dokker.

V Lelekovicích mohou využívat nový sociální automobil
30. září 2019 - 11:00

Ústav získal vozidlo zcela zdarma především díky štědrosti firem a jednotlivců na Brněnsku. Slavnostní předání automobilu proběhlo v pátek 20. září 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vůz využijí zaměstnanci pobytového zařízení v rámci poskytování sociálních služeb a při dalších podpůrných aktivitách.  


Villa Vlaďka, která poskytuje odlehčovací služby pro dospělé osoby s kombinovaným hendikepem, obdržela nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Zařízení na Brněnsku získalo v celkovém pořadí již 791. automobil.

„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu domovů či zařízení pečujících o seniory, děti nebo hendikepované není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 56 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mediální zástupkyně projektu Tereza Pavézková.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:EPIC PR)