Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Na řidiče šel s nožem. Šlo mu o peníze

Na řidiče šel s nožem. Šlo mu o peníze

Dne 25.června blanenští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro zločin loupeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Místo, kde k loupežnému přepadení došlo
8. července 2019 - 11:00

K protiprávnímu jednání mělo dojít v úterý 25. června v době od 12.53 do 13:00 hodin na lesní cestě u silnice vedoucí z Rudice na Olomučany. Devětadvacetiletý řidič nákladního vozidla tovární značky IVECO zastavil kousek od místní pily v Olomučanech, kde vystoupil a chtěl si udělat bezpečnostní přestávku. Když se vracel k autu, přistoupil k němu neznámý muž.

Tento držel v ruce nůž a beze slova překvapenému řidiči naznačil, že chce peníze.  Poškozený z obavy o svůj život mu vydal peněženku i s platební kartou a finanční hotovostí ve výši 18.500 Kč. Když  pachatel dostal, co chtěl, dal se na útěk.


V této souvislosti policie pátrá po neznámém muži ve věku kolem 40let, štíhlé postavy s lehce vystouplým břichem, přibližně 180 cm vysoký, pravděpodobně s tmavými vlasy. V době činu byl oblečen do černohnědého trika s krátkým rukávem, tmavých kalhot, na hlavě měl kšiltovku tmavě zelené barvy.

Kriminalisté nyní žádají všechny svědky, kteří mohli v inkriminované době projíždět, aby se přihlásili na telefonní číslo 974 631 335 nebo bezplatné lince 158. Pomoci by mohly i záznamy z palubních kamer.

O celé záležitosti informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: Policie ČR)