Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Na znojemské radnici přijali jubilanta z Retzu

Na znojemské radnici přijali jubilanta z Retzu

Místostarosta Znojma Jan Blaha přijal na radnici Hermanna Wührleitnera, bývalého ředitele na Interkulturní hotelové škole Retz.

Jubilant byl na radnici srdečně přijat
20. října 2019 - 11:00

Přátelské setkání se uskutečnilo při příležitosti 70. narozenin pana Wührleitnera, který se během 15 let působení ve funkci velmi zasadil o rozvoj spolupráce mezi městy Retz a Znojmo, a to hlavně v době, kdy byl starostou a místostarostou Znojma pan Ing. Pavel Balík.
 
 Znojmo opraví kapličku v Kasárnách
 
Bývalého ředitele doprovázely dvě dámy, současná ředitelka školy Barbara Sablik-Baumgartner a učitelka Jarmila Doležalová.

Mezinárodní hotelová škola v Retzu je zařazena do sítě škol s označením UNESCO – za zvláštní zásluhy o rozvoj spolupráce mezi Českem a Rakouskem. Je jedinou školou v oblasti Dolního Rakouska a Vídně, kde nynější studenti Vídeňské univerzity (katedra bohemistiky) a budoucí učitelé mohou vykonávat svou pedagogickou praxi.

Za dobu existence školy ji absolvovalo už 660 českých žáků (převážně ze znojemského okresu, ale i z dalších míst ČR).

Místostarosta Jan Blaha požádal jubilanta, zda by pomohl s hledáním vhodné základní školy na rakouské straně, která má status sítě přidružených škol UNESCO stejně jako znojemská škola na ulici Klášterní. Při Valném shromáždění škol UNESCO, které se uskutečnilo v září ve Znojmě, bylo totiž doporučeno hledat partnerskou školu na druhé straně hranice, což velmi podporuje pařížská centrála této mezinárodní organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Znojma.

(vm,Jihomoravskenovinky.cz,foto:Město Znojmo)