Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Náměstí Svobody v Brně ozdobil vánoční strom

Náměstí Svobody v Brně ozdobil vánoční strom

V sobotu 17.listopadu odpoledne byl na náměstí Svobody slavnostně přivezen tradiční vánoční strom z Bílovic nad Svitavou.

Koňské spřežení
18. listopadu 2018 - 11:00

Tentokrát byl vybrán patnáctimetrový smrk. Letos jej ve znamení návratu ke kořenům dovezlo – stejně jako v roce 1924 – koňské spřežení.

V Bílovicích již v rámci celodenního programu vystoupily dětský sbor Národního divadla Brno, folklorní soubor Bystrouška nebo děti z dětského domova Dagmar. Poté se strom tažený koňmi vydal i s doprovodem veřejnosti na cestu do Brna, kam za doprovod fanfár z Janáčkovy Libuše dorazil v sobotu odpoledne.

„Z Bílovic, z kraje lesů, vod a strání, odkud pochází samotná Bystrouška, k nám přijel i tento nádherný stromek, za který moc děkuji. Těším se, že spolu s ním k nám ze severu dorazí také poctivá zima, sníh a nádherná atmosféra Vánoc. Myslím, že po letošním teplém podzimu by to příroda jenom ocenila,“ řekl při té příležitosti primátor Petr Vokřál.

Vánoční strom přivezou na brněnské náměstí Svobody koně

Strom se na náměstí Svobody rozsvítí v pátek 23. listopadu. Trhy zde a na čerstvě opraveném Dominikánském náměstí budou v provozu i přes vánoční svátky až do 28. prosince. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík,mmb)