Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Nedonošené děti se díky pelíškům budou vyvíjet bezpečněji

Nedonošené děti se díky pelíškům budou vyvíjet bezpečněji

Spolek NEDOKLUBKO předal v pátek 16.srpna 2019 Neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice Brno pět kusů speciálních pelíšků NEOBED.

Neonatologie obdržela pět pelíšků
17. srpna 2019 - 11:00

Čtyři kusy jsou pro jednotlivá miminka, jeden kus je pro dvojčátka. NEOBED jsou speciální pomůcky pro nedonošené děti a slouží k zajištění prenatální polohy. Pelíšky mají ohraničený tvar, a proto se v nich děti zklidní, cítí se bezpečně a mohou se tak dál vyvíjet.

„Mám radost, že můžeme darovat pelíšky také v brněnské fakultní nemocnici.  Jsem zde poprvé a musím říci, že jsem nadšená přátelskou atmosférou mezi sestřičkami a maminkami. Nedoklubko s Brnem již tradičně spolupracuje a naše koordinátorka Simona Banasinská na Neonatologické oddělení chodí pravidelně navštěvovat maminky s nedonošenými dětmi,“ říká Lucie Žáčková, ředitelka spolku NEDOKLUBKO.

Břeclav: V září a říjnu bude na semaforech blikat zelená

„Pro nás je spolupráce se spolkem Nedoklubko důležitá, nejedná se o první dar, ale troufám si říci, že jsme již na dobré úrovni vzájemné spolupráce. Pelíšky a jiné pomůcky jsou zejména pro naše maminky a jejich miminka velkou pomocí,“ sdělila Mgr. Pavla Opálková, vrchní sestra Neonatologického oddělení FN Brno.

Jedná se o finanční dar ve výši 25 tisíc Kč jednomu ze dvanácti specializovaných center v České republice. Podobný dar již obdržely porodnice U Apolináře nebo FN Motol. Neonatologické oddělení FN Brno v Porodnici na Obilním trhu 11 ročně pečuje zhruba o 700 nedonošených dětí.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí FN Brno Pavel Žára.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: FN Brno)