Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Nejlepší školní web mají v Hodoníně

Nejlepší školní web mají v Hodoníně

4.ročník celostátní soutěže sCOOLweb, organizovaný obecně prospěšnou společností EDUin, zná své vítěze.

Logo soutěže
7. června 2018 - 11:00

Nejlepší weby ze všech kategorií byly slavnostně vyhlášeny ve středu 6. června v rámci odborné IT konference konané na pražském magistrátu. Jihomoravskenovinky.cz o tom informoval mluvčí soutěže Martin Novotný.

První místo v kategorii škol tvořených pouze třídami prvního stupně získala Škola Na Pohodu Hodonín, z plně organizovaných škol pak ZŠ Čelákovice. V kategorii středních škol zvítězila SŠ polytechnická Brno, která porotu zaujala neotřelým designem.


Dvoukolová soutěž probíhala od letošního dubna. Nejprve weby posuzovali hodnotitelé nominovaní samotnými školami, ve druhém kole pak mezi třicítkou soutěžících finalistů rozhodovala odborná porota. Souběžně s ním probíhalo také on-line hlasování veřejnosti, ve kterém získala zvláštní ocenění ZŠ Čelákovice.

Podtitulem letošního ročníku byla ochrana osobních údajů, která se všech škol dotýká skrze nové nařízení GDPR. Školy tak účastí v soutěži zároveň získali zpětnou vazbu ohledně dopadů nové směrnice na jejich činnost. „Letošní rok se pro školy nese ve strachu ze startu nařízení GDPR na ochranu osobních údajů. Chceme to školám ulehčit a skrze posouzení webu jim v praxi ukázat, na co a jakým způsobem myslet při správném zabezpečení a správě osobních údajů v kyberprostoru,“ říká odborný garant soutěže sCOOLweb Miroslav Hřebecký.

 (vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)