Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Nelegální běženec nebo převaděč

Nelegální běženec nebo převaděč

Dvanáct osob neznámé státní příslušnosti zadrželi jihomoravští celníci při kontrole vozidel na dálnici D2 nedaleko Brna.

Ze zadržení
12. srpna 2022 - 11:00

Ve středu dopoledne sledovala hlídka celníků projíždějící vozidla na dálnici D2 nedaleko Brna. Všimla si přijíždějící dodávky, která neměla zapnutá světla a k tomu prasklé čelní sklo. V autě byl vidět pouze řidič, ale v momentě, kdy ji vůz minul, se vedle řidiče zdvihla do sedu další osoba.

Hlídka se za dodávkou rozjela a světelným znamením se ji snažila přimět k zastavení. Řidič však začal různě přejíždět z pruhu do pruhu, zrychloval či zpomaloval a zjevně se snažil vyhnout kontrole. Po chvíli se hlídce podařilo vůz navést k odpočivadlu, které vůz přejel, a nakonec zastavil až v odstavném pruhu.

Vozidlo řídil cizinec středního věku, který nebyl schopen s hlídkou komunikovat. On ani jeho mladší spolujezdec nepředložili žádné osobní doklady ani doklady k vozidlu. Při pohledu do zadní časti vozu, celníci zjistili, že se tam na podlaze choulí dalších deset mladých mužů, s velkou pravděpodobností také cizinců.Z důvodu bezpečnosti a také věcné nepříslušnosti byla prostřednictvím operačního centra kontaktována Policie ČR. Na místo se nejprve dostavila nejbližší hlídka obvodního oddělení a následně jejich kolegové z oddělení cizinecké policie, kteří si nelegální běžence převzali. Řidiče vzhledem k podezření z možného spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice zajistili policisté z oddělení obecné kriminality.

Jihomoravskénovinky.cz informovala por. Mgr. Lada Temňáková v. r., tisková mluvčí CÚ pro Jihomoravský kraj.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:cu jmk)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?