Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Znojmo zavádí další preventivní opatření

Nemocnice Znojmo zavádí další preventivní opatření

Nemocnice Znojmo přistupuje k dalším preventivním opatřením, jejichž cílem je maximální funkční rozdělení různě rizikových částí nemocnice.

Nemocnice Znojmo
29. března 2020 - 11:00

Jediným cílem je maximální ochrana pacientů, personálu a současně zachování funkčnosti zdravotnického zařízení. Příchozí do nemocnice projdou tříděním hned za branou nemocnice, kde bude vyhodnoceno riziko nákazy koronavirem SARS-CoV-2 (způsobuje onemocnění COVID-19). Měří se tělesná teplota a zjišťuje přítomnost příznaků infekce dýchacích cest (uvedení nepravdivých informací je porušením zákona a trestné). Takto budou tříděni všichni přicházející pacienti včetně těch, kteří jsou přivezeni sanitním vozem.

„Na základě třídění budou pacienti rozdělení do zelené, tedy tzv. čisté zóny. Pacienti, u kterých je zvažováno potenciální riziko infekčního onemocnění, pokračují dále k místu svého ošetření červenou, tzv. infekční trasou. Místa ošetření zelené a červené skupiny jsou oddělena, z tohoto důvodu byla také přepažena čekárna Centrálního příjmu“, vysvětluje Zdeněk Monhart, primář Centrálního příjmu a lékařský náměstek Nemocnice Znojmo. 

Odchod z nemocnice po ošetření je možný pouze stejnou cestou, jakou pacienti do nemocnice přišli. Pokud si bude pacient ošetřený v "červené zóně" potřebovat vyzvednou recept v lékárně nemocnice, bude muset budovu nemocnice obejít a svoje léky dostane po zazvonění u pohotovostního okénka. I tento výdej je v provozu  pouze  v  době  otevírací  doby  lékárny. Pacienti,  kteří  přichází  "zelenou  zónou"  si mohou vyzvednout recept přímo v lékárně, nemocnici následně opouští stejnou cestou, kudy přišli.„Není důvod k obavám, u vstupu do nemocnice bude náš personál, který Vás bude dále instruovat, kterým směrem se máte dále vydat a jakého značení se držet. Stále platí, že nemocnice funguje v nouzovém režimu, tedy že poskytuje akutní a neodkladnou péči,“ informuje Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

„Opatření, která činí vedení nemocnice, oceňuji, minimalizují riziko nákazy jak u návštěvníků nemocnice, tak u jejích pracovníků, kteří se ve ztížených podmínkách starají o naše zdraví a chod nemocnice. Opatření proto budou platná po nezbytnou dobu a děkují občanům za jejich respektování,“ dodal Milan Vojta, radní Jihomoravského kraje pro oblast zdravotnictví.Omlouváme se za opatření, která Vám mohou přinášet určitý nekomfort. „Věřte nám, že víme o děláme a děkujeme, že omezení respektujete. Tím nám pomáháte dělat naši práci a být připraveni pro ty, kteří nás potřebují a budou potřebovat,“ uzavřel Pavlík.

Jihomoravskénovinky.cz informovala Petra VeseláTisková mluvčí Nemocnice Znojmo, p.o..

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:nemocniceznojmo)