Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Nemocnici navštíví 1 400 dětí, naučí se poskytovat první pomoc

Nemocnici navštíví 1 400 dětí, naučí se poskytovat první pomoc

Improvizovaná nemocnice plyšových zvířátek zahájila v pondělí svou čtrnáctidenní činnost ve Vyšší odborné škole zdravotnické (VOŠZ) v Kounicově ulici.

Nemocnice zvířátek
15. května 2018 - 11:00

Na pořadu je již 10. ročník akce Nemocnice zvířátek. V následujícím období ji navštíví 1 400 dívek a chlapců. Informoval Magistrát města Brna.

Děti ve věku od 5 do 7 let si hrají na rodiče nemocných nebo zraněných plyšáků a zapojují se tak do ošetřování svých „pacientů“. Od studentů VOŠZ v roli lékařů se dozví, jak plyšáky i sebe chránit před úrazy a jak postupovat při zranění.

V nemocnici jsou ambulance, urgentní příjem, interna, rentgen, chirurgie, ORL, ortopedie a další oddělení. Na akci podílejí i další složky integrovaného záchranného systému, takže ve vnitrobloku školy stojí sanitka, hasičský vůz i vojenská polní nemocnice.

Centrum asistované reprodukce pomohlo stovkám párů

Na organizaci projektu se již deset let podílí pedagožka Marta Pechánková, která také s 1. náměstkem primátora Petrem Hladíkem letošní ročník zahájila.

Dočkali se. Ve Znojmě stojí zbrusu nová hasičská stanice

„S myšlenkou tenkrát přišly ředitelky škol, které se při exkurzi v Německu seznámily s tamní nemocnicí zvířátek. Pomohly mi zorganizovat první ročník akce u nás,“ uvedla Marta Pechánková. „Během deseti let nemocnici zvířátek navštívilo přes 10 000 dětí z Brna a okolí,“ zdůraznil Petr Hruška, ředitel VOŠZ. „Naši studenti se dětem věnují v rámci své odborné praxe.“


(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík)