Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Neunesl rozchod, ubodal soka v lásce

Neunesl rozchod, ubodal soka v lásce

Pachatel pobodal v posteli ležícího manžela již bývalé přítelkyně.

Ilustrační foto
7. července 2018 - 11:00

Rozpoložení po ukončeném nemanželském vztahu neunesl v neděli sedmatřicetiletý muž. Vyrazil tedy do ubytovny v Brně Židenicích, kde žila jeho již bývalá o pět let mladší přítelkyně se svým manželem. Odpoledne se dostal do jejich pokoje a přineseným nožem s patnácticentimetrovou čepelí začal na posteli ležícího muže před očima manželky bodat do zad a do břicha.

Nastalý křik byl signálem pro v sousedním pokoji bydlícího nájemníka, který zasáhl a běsnícímu muži vyrazil nůž z ruky. I tak agresor stačil osmatřicetileté oběti způsobit řadu bodných a bodnořezných zranění, kterým muž později v nemocnici podlehl.


Pachatel pak vyskočil z okna a utekl. Unikající muž se skrýval jen do pondělního dopoledne. To jej kriminalisté vypátrali v Brně v bytě u příbuzných. V prvním výslechu přiznal, že neunesl manželkou poškozeného ukončený milostný poměr, během kterého žena otěhotněla.

Svou oběť několik dní před tím již jednou verbálně a fyzicky napadl. Kriminalisté po provedení potřebných úkonů v trestním řízení zahájili trestní stíhání pro trestný čin vraždy a podali státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby. Pachatel musí počítat s trestem odnětí svobody v rozpětí od dvanácti do dvaceti let.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)