Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Noční běhy pro Světlušku rozsvítí Brno

Noční běhy pro Světlušku rozsvítí Brno

Běh se uskuteční 23.září v Parku Lužánky. Sportovní sešlost navíc letos oslaví 10. narozeniny, a tak součástí doprovodných programů v Brně bude i novocirkusové vystoupení uměleckého souboru Bratři v tricku.

Ilustrační foto
11. září 2021 - 11:00

Běžci budou mít na výběr z jednoho (2,8 km), nebo dvou (5,6 km) okruhů. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc.

Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 18 let podporuje v aktivním životě.Noční běh pro Světlušku patří k jedné z největších sportovních akcí na podporu lidí s hendikepem. Začátky sportovní akce pomáhající těžce zrakově postiženým přitom začaly výběhem tří kamarádů, kteří se rozhodli uspořádat s přáteli zážitkový charitativní běh pro Světlušku, noční a s čelovkami.

Akce od roku svého konání dokázal oslovit téměř 40 tisíc běžců, kteří zrakově postižené podpořili částkou bezmála 18 milionů korun.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)