Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Nové parky pro Brno

Nové parky pro Brno

Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna (dále jen OŽP MMB) ve svém rozpočtu vyčlenil 30 milionů korun na projekt Nové parky pro Brno.

Ilustrační foto
30. ledna 2023 - 11:00

Jedná se o finanční pomoc od města městským částem při realizaci projektů zakládání či obnovy zelených ploch, parků a parčíků, veřejných prostranství nebo krajinných prvků ve městě Brně.

„Stejně jako v minulých letech zůstává stejný princip poskytnutí investičních a neinvestičních transferů na zpracování projektových dokumentací a samotné realizace projektu nebo zadání a projednání studií za účasti městské části z úrovně Odboru životního prostředí,” uvádí 2. náměstek primátorky Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).V případě zájmu je nutné na OŽP MMB zaslat název projektu a všechny dostupné podklady – umístění záměru včetně parcelních čísel, studie, případně projektové dokumentace, pokud již k záměru byly zpracovány. Dále je třeba znát finanční požadavky a předpokládaný termín ukončení realizace projektu.

„V případě nejasností je OŽP MMB plně k dispozici ke konzultacím, nicméně první termín pro schvalování v Zastupitelstvu města Brna bude pravděpodobně na začátku dubna. Minulý rok jsme finance přidělovali ve třech kolech, ale klíčové je, kdy bude dočerpán přidělený rozpočet. Rychlost podání proto hraje nemalou roli,” uzavřel Suchý.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)