Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Noví majitelé nemovitostí musí podat daňové přiznání do 1.února

Noví majitelé nemovitostí musí podat daňové přiznání do 1.února

Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2016 nejpozději do 1.února letošního roku, mohou od 22. ledna do 2. února využít rozšířené úřední hodiny.

Ilustrační foto
7.leden 2016 - 08:00

A to na všech územních pracovišť Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj (dřívější finanční úřady) na území Jihomoravského kraje, nad rámec obvyklých úředních hodin v pondělí a ve středu. Uvedl pro Jihomoravskenovinky.cz JUDr. David Stančík, tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj.

Konkrétní územní pracoviště, které spravuje spis daného poplatníka, je určeno podle jednotných pravidel. Ta jsou nastavena tak, aby došlo k umístění spisu v souladu se zájmy a potřebami vlastníků nemovitostí. Zásadním kritériem pro stanovení spravujícího územního pracoviště je proto místo pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby v konkrétním kraji.

Noví majitelé nemovitostí vyplňují a podávají pouze jedno daňové přiznání za všechny své nemovitosti, které se nachází na území jednoho kraje.

Mezinárodní urbanistická soutěž - Budoucnost centra Brna


Povinnost podat přiznání mají všechny osoby, které v průběhu roku 2015 nově nabyly nemovitost (např. koupí, darem, dědictvím, kolaudací apod.). Poplatníci, kteří již podali přiznání v některém z předchozích let, mají tuto povinnost pouze v případě, že se změnily okolnosti rozhodné pro vyměření daně, tj. např. došlo k prodeji nemovitosti nebo naopak k nabytí další (dosud nepřiznané) nemovitosti nebo došlo ke změně v osobě poplatníka.
(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)