Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

O prázdninách proběhla další etapa rekonstrukce ZŠ v Újezdu u Brna

O prázdninách proběhla další etapa rekonstrukce ZŠ v Újezdu u Brna

Letos zasedli žáci základní školy v Újezdu u Brna až 11. září. Ředitel školy udělil ředitelské volno kvůli rozsáhlým rekonstrukcím přes letní prázdniny.

Po rekonstrukci
17. září 2023 - 11:00

Rekonstrukce probíhají pravidelně přes léto už od roku 2019. Za tu dobu byly postupně provedeny rozvody teplé vody do tříd, rekonstruovány toalety a provedeny stavební úpravy dle požadavků požárně bezpečnostních předpisů. V letošním roce byla zrekonstruovali na škole elektrorozvody a celou kuchyni za necelých 6,2 milionů korun bez DPH.

„Opravy jsme letos vzali pěkně od podlahy přes elektroinstalace, rozvody vody, vzduchotechniku, obklady a novou dlažbu až po nové gastro vybavení kuchyně tak, aby vše odpovídalo platným normám i modernímu způsobu vaření. Základní škola byla navíc vymalována a je již téměř připravena k uvítání žáků v novém školním roce. Z důvodu těchto rozsáhlých oprav a úklidových prací využil ředitel školy možnosti udělení ředitelského volna a žáci přišli do školy poprvé v novém školním roce 2023/24 až v pondělí 11. září,“ sdělila starostka Újezdu u Brna Marie Kozáková (KDU-ČSL).
Nové rekonstrukce tak přispějí k celkové modernizaci a atraktivitě zdejší školy.„Snažíme se, aby prostředí základní školy bylo příjemné pro žáky, učitele i další zaměstnance školy. Jsem ráda, že spolupráce se základní školou probíhá výborně a že se díky této spolupráci daří pracovat nejen na zlepšení prostředí, ale i na zavádění a realizaci nových aktivit vedoucích k neformální komunikaci mezi pedagogy a rodiči žáků,“ dodala Kozáková.

Do výběrového řízení na výběr zhotovitele byly podány 3 cenové nabídky. Vybrána byla společnost Izolservis, spol. s r.o. Vysoutěžená cena díla je 6 199 650 Kč bez DPH. Zahájení prací proběhlo 1. července 2023 tak, aby práce probíhaly v době letních prázdnin. V současné době jsou práce dokončeny, dílo zkolaudováno a do poslední chvíle probíhali ještě úklidové práce před zahájením výuky v novém školním roce.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:meu ujezdubrna)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: