Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

O vizuální podobě a jménu pro tramvaje může rozhodnout veřejnost

O vizuální podobě a jménu pro tramvaje může rozhodnout veřejnost

Dopravní podnik zapojí veřejnost do výběru vizuální podoby a názvu Tramvaje pro Brno.

Ilustrační foto
9. února 2019 - 11:00

Dopravní podnik města Brna dá veřejnosti možnost rozhodovat o vizuální podobě a jménu pro nové tramvaje, které plánuje pořídit. První dva z celkem 41 středněkapacitních vozů vyjedou do ulic města Brna na koci letošního roku. Navrhovat a vybírat vzhled tramvaje budou lidé moci od února do konce března, na to naváže výběr názvu. Jasno bude na začátku května.

„Nové tramvaje budou sloužit cestujícím městskou hromadnou dopravou v Brně, proto chceme dát veřejnosti možnost aktivně se podílet na výběru jejich vizuální podoby i jména,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Projekt Tramvaj pro Brno obnáší dodávku komponentů a následnou kompletaci 41 vozů v ústředních dílnách DPMB. Celkové náklady na projekt činí 1,3 miliardy korun.

V první fázi dá podnik veřejnosti prostor pro zasílání návrhů na vizuální podobu nových tramvají, tato fáze potrvá od 8. do 28. února 2019. Poté vedení DPMB, a.s., vybere návrhy do užšího výběru, které vystaví na webových stránkách projekt150.cz. Finální výběr vzejde z hlasování veřejnosti. Stejný postup pak podnik připravuje i s výběrem názvu.

„Na začátku dubna zveřejníme vítězný návrh na nový vzhled tramvají a spustíme druhou fázi – tedy výběr jednotného názvu pro vozy. Do 14. dubna lidé budou moci zasílat své návrhy, ze kterých opět zvolíme užší výběr a ten dáme k dispozici pro hlasování veřejnosti,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. „Jsme otevřeni všem návrhům, které budou splňovat základní stanovená kritéria,“ dodal. 


Návrhy bude Dopravní podnik města Brna přijímat elektronicky prostřednictvím e-mailu .zc.bmpd@onrborpjavamrt

Všechny potřebné informace včetně podmínek, které musí návrhy splňovat, zájemci najdou na webu projekt150.cz, který slouží k prezentaci akcí spojených s výročím 150 let MHD v Brně.

Autor vítězného návrhu získá poukaz na roční přenosnou předplatní jízdenku, knihu 150 let městské hromadné dopravy v Brně a další věcné ceny. Odměněni budou i autoři návrhů, které postoupily do užšího výběru.

JIhomoravskenovinky.cz informovala o novince Mgr. Hana Tomaštíková, tisková mluvčí, Dopravní podnik města Brna, a.s.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.mmp)