Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Občané budou v Brně diskutovat o modernizaci železničního uzlu

Občané budou v Brně diskutovat o modernizaci železničního uzlu

Na středu 14. února připravuje město veřejnou debatu na téma modernizace železničního uzlu Brno.

Modernizace železničního uzlu
9. února 2018 - 11:00

Zúčastní se jí vedení města, zástupce Kanceláře architekta města a investora SŽDC. Veřejnost jim může klást dotazy týkající se budoucnosti brněnského nádraží. Veřejné projednání začne v 17 hodin v sále zastupitelů na Nové radnici na Dominikánském náměstí.

Magistrát města Brna obdržel vyhotovenou Studii proveditelnosti železničního uzlu Brno na konci října loňského roku. Obratem ji distribuoval mezi zastupitele a veřejnosti ji zpřístupnil na webu .

Prezentace Studie proveditelnosti pro veřejnost navazuje na listopadové setkání, při kterém byla studie představena brněnským zastupitelům a radním městských částí.  


Aktuální stav brněnského hlavního nádraží neodpovídá moderním standardům a kapacitně je na hraně únosnosti. V současné poloze jeho přestavba není možná. O stanovisku města, které vybírá mezi variantou „Petrov“ a „Řeka“, rozhodnou zastupitelé na zasedání koncem února.

Konečné slovo má stát jako investor, stanovisko města i kraje, který se v lednu vyslovil pro variantu Řeka, je pouze poradní. Finální rozhodnutí padne v 1. pololetí roku 2018. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:mmb.m.schmerková)