Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Obchvat Čebín: První auta tu projedou na konci roku 2023

Obchvat Čebín: První auta tu projedou na konci roku 2023

V těchto dnech byla slavnostně zahájena výstavba obchvatu Čebína na silnici II/385. Důvodem stavby obchvatu je především neustále se zvyšující intenzita provozu na přetíženém intravilánu Čebína.

Ze slavnostního aktu.
7. května 2022 - 11:00

Nová silnice má proto odklonit tranzitní dopravu mimo zastavěné území obce. Stavba silnice bude realizována jihozápadně od obce Čebín v délce asi 3,7 km, vedena bude převážně po zemědělských pozemcích mimo zastavěné území. V budoucnu by měl na tuto stavbu navázat severní obchvat Hradčan.

Symbolického poklepu základního kamene se dnes ujali představitelé Jihomoravského kraje, Správy a údržby silnic JMK a zástupci společnosti Metrostav Infrastructure, která stavbu realizuje.

Obchvat Čebína je letos největší krajskou silniční stavbou, její celková cena přesahuje  430 milionů korun. V plánu jsou i další větší novostavby, hlavně jde o obchvaty obcí, které jsou výrazně zatíženy tranzitní dopravou.

,,Konkrétně jde o obchvat Blučiny za 800 milionů korun, za 300 milionů obchvat brněnské městské části Tuřany nebo obchvat Hradčan za 280 milionů, který by měl navazovat na právě realizovaný obchvat Čebína,“ sdělil hejtman kraje Jan Grolich.
(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)