Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Obránci zvířat protestovali v Brně před Potrefenou husou!

Obránci zvířat protestovali v Brně před Potrefenou husou!

V husí kůži – tak se jmenovala akce, kterou dnes brněnská lokální skupina spolku OBRAZ – Obránci zvířat nupozornila na utrpení hus v rámci Svatomartinských hodů.

Z akce
12. listopadu 2023 - 11:00

Jedná se o první kapitolu v rámci nově spuštěného projektu Štatl zvířat, kdy budou brněnští obránci každý měsíc představovat jedno téma, které se bude věnovat zneužívání zvířat.

„Dnes pořádáme pietní happening symbolicky v den Svatomartinských hodů. Našim cílem je připomenout oběti této kruté tradice a zároveň také informovat, že existují rostlinné alternativy, které nejsou spojené s krutostí páchanou na zvířatech,“ uvedl ambassador kapitoly V husí kůži Petr Michalec.

Kolemjdoucí téma zajímalo a zastavovali se na krátké rozhovory s organizátory, kdy společně diskutovali podmínky chovů zvířat. Obránci zvířat také rozdávali letáky, kde se lidé mohli dočíst, co prožívají české husy než skončí na talíři. Mohli se zde také inspirovat recepty na svatomartinskou husu v rostlinné podobě. Leták odkazuje na stránky www.tvojevyzva.cz, což je měsíční rostlinná výzva spolku OBRAZ, která nenásilnou formou provádí účastníky rostlinnou kuchyní, a je zcela zdarma. Do výzvy se v minulém měsíci zapojily slavné osobnosti jako zpěvák Tomáš Klus, zpěvačka Jitka Boho, herečka Tereza Těžká, zpěvák David Kraus a nebo třeba Adam Rundus z MasterChef Česko.

„Je to strašný. Lidi si zvykli jíst denně maso, takhle to v minulosti nikdy nebylo. Je dobře, že na to upozorňujete,“ uvedla jedna z procházejících žen.A nebyla to jediná pozitivní reakce, kterou Obránci obdrželi. „Čím dál více si všímáme, že lidi téma ochrany zvířat zajímá. Jasně, vždy se najdou i takoví, kteří projdou kolem a budou se smát, že mají rádi zvířata na talíři. Z toho si člověk ale nemůže nic dělat. Dnes mi zarezonoval rozhovor se dvěma turisty. Byli z Polska a nejdřív se na mou otázku, zda mají rádi zvířata, smáli, že ano, k jídlu. Člověk se ale nesmí urazit a má dát šanci další konverzaci. Nakonec z obou pánů vypadlo, že jsou reduktariáni, že dnes měli rostlinnou snídani, a že v Polsku sledují rapidní nárůst nabídky rostlinných produktů. A to je velice pozitivní slyšet,“ dodala koordinátorka lokálních skupin Vendula Brabcová.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:Štatl zvířat)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%