Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Obyvatelé Žabovřesk se mohou těšit na nové polopodzemní kontejnery

Obyvatelé Žabovřesk se mohou těšit na nové polopodzemní kontejnery

Městská část Brno-Žabovřesky má již druhou realizaci polopodzemních kontejnerů, a to v občansky vytížené lokalitě Zborovská a náměstí Svornosti.

Z výstavby
3. června 2023 - 11:00

Žabovřesky tak mají aktuálně čtyři místa pro sběr tříděného komunálního odpadu, která se díky využití polopodzemní či podzemní varianty proměnila k lepšímu.

Velkoobjemové kontejnery o obsahu pěti kubíků, které jsou použity v křížení Zborovská a nám. Svornosti, jsou dobrou variantou v hustě osídlených aglomeracích, na které už ani ty obyčejné tisícilitrové nádoby zkrátka nestačí. Polopodzemní zásobníky jsou určeny pro sběr skla, papíru a plastu, další komodity jako je textil, elektro a bio zůstávají v lokalitě zachovány v původním dostatečném objemu.



„Za poslední tři roky jsme v Žabovřeskách vybudovali a kultivovali ta nejexponovanější místa. Podzemní kontejnery nahradily vysoce přetížená hnízda sběrného odpadu na Burianově náměstí a v rohu křižovatky Kounicova a Šelepova. Vloni v létě následovaly polopodzemní kontejnery na adrese Zborovská v horní části a nyní máme hotové čtvrté místo v křížení adres Zborovská a nám. Svornosti. S ohledem na značnou občanskou i podnikatelskou vytíženost území, v sobě právě varianta polopodzemních kontejnerů spojuje plusy klasických kontejnerů i podzemních nádob. Mají stejně velkou kapacitu jako podzemní varianty, a přitom velký vhozový otvor, podobně jako tomu je u klasických nádob na tříděný odpad. V podzemních i polopodzemních kontejnerech je stálejší teplota a díky tomu dochází i k omezení zápachu. Další výhodou je posílení požární bezpečnosti a ztížení nežádoucích návštěv hlodavců či domácích zvířat,“ popsal Filip Leder, starosta MČ Brno-Žabovřesky (KDU-ČSL).

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:mczabovresky)



Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: