Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Od 1. listopadu bude ve znojemské MHD možné platit kartou

Od 1. listopadu bude ve znojemské MHD možné platit kartou

Do začátku listopadu budou všechny autobusy městské autobusy dopravy (dále jen MAD) ve Znojmě vybaveny novými pokladnami, které zjednoduší prodej jízdních dokladů i jejich kontrolu řidičem.

Ilustrační foto
20. října 2020 - 11:00

Kromě hotovostí bude od začátku listopadu možné platit jízdenky také kartou. Čipová karta vydávaná provozovatelem MAD, Znojemskou dopravní společností – PSOTA (dále jen ZDS Psota), bude od listopadu sloužit pouze jako nosič předplatní jízdenky, platit s ní u řidiče už ale nepůjde.

Stávající systém karet společnosti ZDS PSOTA bude totiž nahrazen novým celokrajským systémem založeným na bankovních kartách. Co to přinese pro jednotlivé skupiny cestujících?

Platba v hotovosti nadále zůstane zachována. Jízdenky budou stát 12 Kč, resp. zlevněná 3 Kč. Místo elektronické peněženky ZDS PSOTA bude možné platit přiložením bankovní karty.

Při platbě bankovní kartou bude cena za jízdenku 10 Kč, resp. zlevněná 2 Kč.

Jednorázové jízdenky doporučujeme jen těm, kteří městskou dopravou jezdí opravdu výjimečně. Pro všechny ostatní je lepší si pořídit výhodnou předplatní měsíční, čtvrtletní nebo roční jízdenku.


Cestující, kterým zůstal na peněžence ZDS PSOTA nějaký zůstatek, se mohou obracet na Kontaktní centrum ZDS PSOTA na Rudoleckého 28. Zůstatek jim bude vrácen.

Čipová karta ZDS PSOTA může být nadále až do roku 2022 využívána jako nosič předplatní jízdenky (případně bezplatné jízdenky pro příslušné kategorie cestujících), už s ní ale nebude možné platit u řidiče.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)