Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Olympiáda dětí a mládeže se po dvanácti letech vrací do Brna

Olympiáda dětí a mládeže se po dvanácti letech vrací do Brna

Brno bude již podruhé hostit olympiádu dětí a mládeže, kde se představí děti ze všech čtrnácti českých krajů.

Ilustrační foto
16.červen 2017 - 11:00

Hry budou slavnostně zahájeny v sobotu 24. června a závodit se bude až do čtvrtka 28. června. Nastoupí zde na čtyři tisíce sportovců ve dvaadvaceti různých sportech.

Sportovní klání, ve kterém budou závodit děti z celé republiky, se bude konat v šesti červnových dnech na třiceti brněnských sportovištích. V sobotu 24. června proběhne slavnostní zahájení a v pátek 29. června ukončovací ceremoniál. Hlavní sportovní klání jsou plánována od pondělí do čtvrtka.

Jihomoravský kraj, který je prozatím čtvrtý v pořadí v celkovém umístění krajů, na olympiádu vysílá celkem 272 sportovců z různých odvětví.


„Sportovci mají ambice se předvést v plné síle, a navíc mají výhodu domácí půdy,“ uvedla vedoucí výpravy Jihomoravského kraje Kateřina Konečná. Jeho vlajkonoškou bude veslařka a skifařka Mirka Topinková-Knapková.

Pro účastníky je připraven i doprovodný program. Zahajovací ceremoniál bude ukončen koncertem kapely Slza a další koncerty na účastníky čekají každý večer při předávání medailí. Celou olympiádu uzavře svým vystoupením na závěrečném ceremoniálu zpěvák Sebastian. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.mmb)