Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Opět budou dva. Stříbrné smrky na znojemských náměstích

Opět budou dva. Stříbrné smrky na znojemských náměstích

Na svá místa pracovníci Městských lesů Znojmo už usadili vánoční stromy. Znojmo bude mít stejně jako v loňském roce stromy dva – na Masarykově náměstí a na Horním náměstí.

Transport vánočního smrku na Horní náměstí.
23. listopadu 2021 - 11:00

Opravdovou ozdobou znojemských adventních trhů bude vánoční strom vysoký 13 metrů, který rozzáří desetitisíce žárovek a stane se tak na čas dominantou Masarykova náměstí. Jedná se o smrk stříbrný a městu jej darovala obec Oleksovice.

Strom na Horním náměstí bude menší, ale neméně krásný, městu jej darovali manželé Goldmannovi z Oblekovic. I zde se bude jednat o smrk stříbrný s výškou 7 metrů. Paní Pokorná z Přímětic ze svojí zahrádky darovala smrk, který bude vánočním stromem v Příměticích.

Tradiční rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí se uskuteční v neděli 28. listopadu, kdy bude zahájen i program Znojemského adventu (od 16.45) a poslechneme si koledy v podání Znojemských žesťů.


Tisíce žárovek vánoční výzdoby rozzáří i ulice města. Chybět nebude ani dřevěný betlém v životní velikosti od řezbáře Martina Lichevníka, který již od roku 2015 navozuje vánoční náladu v centru. Těšit se lze také na ohradu s živými ovečkami, a to netradičně na ulici Hradní.

Navštívit budete moci také bránu se jmelím u Enotéky. Ulici Obrokovou budou jako vždy zdobit stromečky nazdobené dětmi z místních mateřských a základních škol a velkou novinkou bude adventní program na Komenského náměstí. To a mnoho dalšího slibují letošní znojemské Vánoce.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)