Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Oslavy 150 let brněnské MHD vyvrcholí poslední srpnový den

Oslavy 150 let brněnské MHD vyvrcholí poslední srpnový den

Oslavy 150.výročí městské hromadné dopravy v Brně, které DPMB pro veřejnost pořádá, vrcholí.

K vidění bude také historická tramvaj
18. srpna 2019 - 11:00

V sobotu 31. srpna bude Lidická ulice patřit akci, kterou město ještě nezažilo. Streetparty 150 ohromí dvěma komentovanými přehlídkami vozů a nekončícím doprovodným programem.  Akce se konají pod záštitou primátorky města Brna Markéty Vaňkové.

„Hromadná doprava je jedním ze základních stavebních kamenů fungujícího města. Osobně si myslím, že můžeme být hrdí na kvalitu služeb, které se nám, občanům Brna, v oblasti MHD dostávají. Letos tedy oslavujeme nejen minulost, ale i současnost a pevně věřím, že na tento jubilejní rok dlouho nezapomeneme,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.


V průběhu sobotního odpoledne dne 31. srpna 2019 budou pro veřejnost na programu dvě komentované přehlídky vozů Dopravního podniku města Brna a Technického muzea v Brně, a to od historických po současné. Mezi přehlídkami se utkají řidiči tramvají z českých i slovenských dopravních podniků v soutěži jízd zručnosti. Během odpoledne a večera budou v Lidické vystaveny i historické osobní automobily, veřejnost je zvána do otevřené hasičské zbrojnice, ukázky své práce představí  ZZS JMK a hasiči, své brány otevře EON, o zábavu dětí se postará SVČ Lužánky a mnoho dalších, o občerstvení místní podniky a pozvaní provozovatelé občerstvovacích stánků. DPMB očekává účast tisíců lidí.

„Rád bych pozval všechny naše cestující, Brňany i návštěvníky města na tuto akci, kterou jsme začali připravovat už v roce 2017. Věřím, že bude velkolepá a osloví nejen milovníky dopravy.  Zároveň bych tímto chtěl poděkovat městu Brnu za podporu, všem zaměstnancům podniku za náročnou organizaci oslav a všem partnerům za skvělou spolupráci,“ uvedl při příležitosti blížící se Streetparty150 generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 31. srpna ve 13 hodin za účasti primátorky města Brna Markéty Vaňkové a generálního ředitele Dopravního podniku města Brna Miloše Havránka. Hlavní pódium bude umístěno v Lidické ulici mezi zastávkou Antonínská a Lužáneckým parkem.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informovala Hana Tomaštíková, mluvčí brněnského dopravního podniku.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: DPMB)