Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Pedagogická komora pomáhá na dálku nejen školám, ale i rodinám

Pedagogická komora pomáhá na dálku nejen školám, ale i rodinám

Spolek Pedagogická komora (SPK) nabízí pomoc s výukou na dálku nejen svým členům, ale všem učitelům, ředitelům škol i dalším pedagogickým pracovníkům v České republice.

Ilustrační foto
12. května 2020 - 11:00

Nově byla zprovozněna online poradna pro rodiče žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, kde na dotazy rodičů i pedagogů odpovídají odborníci z praxe. Jihomoravskenovinky,cz o tom informoval SPK.

Pedagogická komora zřídila online poradnu pro rodiče žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

„Začali se na mě i další kolegy obracet rodiče žáků se speciálními vzdělávacími potřebami s řadou dotazů, proto jsme se rozhodli zřídit pro ně poradnu,“ říká Jana Karvaiová, která v Pedagogické komoře vede sekci speciálních pedagogů, „v dnešní nelehké době je třeba pomáhat především těmto dětem a jejich rodinám.“
 
Internetové stránky Pedagogické komory nabízejí bezpečně přístupné materiály. Ředitelé škol najdou na webu manuály z ministerstva školství, které mohou nově připomínkovat. Jejich podněty budou následně zaslány na ministerstvo školství.

Velmi navštěvované jsou přehledné rozcestníky ke změnám v legislativě, zkouškám, matematice, vysvědčení a dalším aktuálním tématům, které jsou průběžně doplňovány.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, foto: archív)