Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

pIšQworky slaví patnáctiny a hledají toho nejlepšího ze všech ročníků

pIšQworky slaví patnáctiny a hledají toho nejlepšího ze všech ročníků

Jako oslavu svých patnáctých narozenin pořádá soutěž pIšQworky Turnaj vítězů. Utkají se na něm všichni soutěžící, kteří se v předchozích ročnících dostali do Grandfinále soutěže.

Ilustrační foto
2. listopadu 2023 - 11:00

Jedná se tedy o turnaj těch nejlepších piškvorkářů za posledních patnáct let. Souboj o titul se uskuteční 11. listopadu na Pedagogické fakultě Masarykovy Univerzity.

Za posledních 14 let na pIšQworkách soutěžilo téměř 15 tisíc týmů, tedy přes 70 tisíc studentů. Na Grandfinále soutěže se probojovalo jen 1 796 soutěžícíc. A letos je načase, aby mezi sebou i ti nejlepší porovnali síly. „Bývalí soutěžící se k nám rádi vracejí, což se nám v předchozích dvou letech potvrdilo díky kategorii jednotlivců do 26 let. Ta je určena pro soutěžící, kteří už nestudují střední školu, ale piškvorky chtějí hrát dál. Když jsme přemýšleli, jak oslavit letošní kulaté narozeniny, byla volba jasná – musíme uspořádat turnaj těch nejlepších z nejlepších,” vyjádřil se k nápadu uspořádat Turnaj vítězů koordinátor letošního ročníku pIšQworek Jakub Kornel.


Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách, kterou od roku 2008 pořádá studentský spolek Student Cyber Games. Do uplynulých čtrnácti ročníků se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů. Hlavním cílem projektu je vzbudit v mladých lidech zdravou soutěživost a podpořit jejich sebevědomí, logické uvažování a týmového ducha. Podobnou vizi sdílejí i soutěže Prezentiáda a Tour de App, další projekty spolku SCG. Prezentiáda studenty učí prezentačním a komunikačním dovednostem a Tour de App je soutěž ve vývoji webových aplikací.

Spolupořadatelem soutěže je Masarykova univerzita v Brně.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:piskvorky)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%