Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Po dvouleté pauze se do Znojma vrací Den bez úrazu

Po dvouleté pauze se do Znojma vrací Den bez úrazu

Zdravé město Znojmo ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou a vyšší odbornou školou zdravotnickou Znojmo, p. o. (SZŠ a VOŠZ) si připravilo bohatý program v rámci osvětové kampaně Den bez úrazu.

Z minulých ročníků Dne bez úrazu.
9. května 2022 - 11:00

Uskuteční se ve čtvrtek 19. května od 9:00 do 14:00 hodin na Horním náměstí ve Znojmě. Připravena bude simulovaná dopravní nehoda, při níž proběhne ukázka zásahu integrovaných záchranných složek (IZS). Cílem akce je poukázat na možnosti prevence úrazů nebo jak se zachovat, když už se úraz stane.

Přítomni budou hasiči, záchranáři i policisté. Společně ukáží divákům vzájemnou spolupráci a veřejnost bude mít také možnost prohlédnout si výbavu záchranného hasičského a sanitního vozu s vybavením a techniku Policie ČR.Připravena budou i další stanoviště se zajímavým programem. Studenti SZŠ a VOŠZ předvedou ukázku poskytování první pomoci.

Pro malé i velké bude připraven zábavný program v podání Střediska volného času Znojmo, dopravní testy s BESIPEM, edukační program Městské policie Znojmo, florbalová průprava pod taktovkou Florbal Znojmo a další stanoviště Vojenské zdravotní pojišťovny a Cyklo Kučera.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)