Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Podzimní Brno. Od děsivých historek po sametovou revoluci

Podzimní Brno. Od děsivých historek po sametovou revoluci

Kolikrát znáš Brno, tolikrát jsi Brňanem! Podzimní čas láká na další sérii autentických prohlídek. Příběhy, historická data a neobvyklá místa města.

Ilustrační foto
4. září 2021 - 11:00

Děsivé historky, mordy, pověsti i přízraky v návaznosti na skutečné příběhy a středověké soudničky - to vše se dozvíte s Brněnskými morytáty. Podobně temné téma nemocí a posmrtných záležitostí přinese prohlídka Smrt a rozklad v Brně. A Brno a podzim středověku vás vtáhne do světa fantazie, kreativity a víry našich dávných předků.

Na rodiny s dětmi čekají oblíbené Brněnské pověsti, které prozradí, jak to bylo třeba se slavným brněnským drakem. Netradiční je procházka po Ústředním hřbitově - jednom z největších hřbitovů u nás.


Za přírodou vyrazíte na Stránskou skálu - sídliště pravěkých kultur se zajímavými geologickými útvary. Delší nedělní vycházka je zaměřená na hrad Veveří, historii Brněnské přehrady a Veverské Bítýšky.

Sérii podzimních autentických prohlídek uzavře prohlídka Události 17. listopadu, při které zjistíte, jak probíhala sametová revoluce v Brně.
(pšt, jihomoravskenovinky.cz. zdroj: TIC Brno)